rozšířené vyhledávání ...

Psalo se o nás

Olomouc, Hlásnice – Zatímco v  olomoucké čtvrti Neředín se nedělní masopustní průvod procházel ulicemi za deště, v Hlásnici na Šternbersku maškary provázelo pořádné sněžení. Nikde ale nechyběly masopustní dobroty v podobě domácích koblih a  koláčků.

Masopustní průvod v Hlásnici na Šternbersku

Pochodující zahřívala kromě tance a zpěvu také domácí pálenka či horká medovina.

Neředínem prošel v novodobé historii průvod již po jedenácté. V Hlásnici si zopakovali tradici po loňské premiéře po druhé.

Stejně jako před rokem se zde medvědářem stal malíř Libor Vojkůvka, který si z rukou starostky obce Kateřiny Mičkové převzal symbolický klíč a dekret. „Tímto certifikátem se stvrzuje symbolika předaného klíče, který je výrazem moci a neomezené důvěry malíři Liboru Vojkůvkovi,“ stojí v dokumentu.

Autor:
Veronika Kolesárová